جراحی افتادگی شکم

جراحی افتادگی شکم که باروش آبدومینوپلاستی نیز شناخته شده است . در این روش  پزشک شما با برداشتن قسمت های شل شده، بافت چربی اضافی و پوست مربوط به آن، باعث صاف شدن عضلات دیواره شکم ومحکمتر شدن پوست این ناحیه می‌شوند.

شما همچنین با انجام جراحی شکم می توانید تمام یا بخشی از علائم کشیدگی ایجاد شده در قسمت پایین شکم را بردارید. این مشکل بیشتربعد از زایمان، کاهش وزن زیاد یا ضعیف شدن عضلات شکم ایجاد می شود. اکثر بیمارانی که عمل جراحی افتادگی شکم را انجام داده اند اعتماد به نفس آنها بعد از جراحی شکم بالا رفته است.

شما با انجام جراحی افتادگی شکم می توانید به تناسب اندام دلخواه خود برسید. همان گونه که می دانید داشتن شکم بزرگ و افتادگی شکم  برای بیشتر افراد ناخوشایند و آزار دهنده است اما افراد به دنبال رفع این مشکل هستند و امروزه شما می توانید با انواع روش های لاغری شکم و جراحی افتادگی شکم این مشکل را برطرف کنید و شکم تخت و سفت داشته باشید.

روشهای  رایج  جراحی افتادگی شکم

-ابدومینوپلاستی یا جراحی پلاستیک شکم

-لیپوساکشن ( خارج کردن چربی زیر پوستی )‌

-استفاده از این دو روش به صورت ترکیبی

ابدومینوپلاستی وجراحی افتادگی شکم

در جراحی افتادگی شکم با ابدومینوپلاستی پزشک برشی در قسمت تحتانی شکم مثل   برش سزارین روی پوست شکم  شما ایجاد می کند سپس پزشک پوست و چربی جدارشکم را از پایین ناف برمی دارد اما ناف طبیعی بیمار حفظ می شود تا بعدا از سوراخ جدیدی در پوست ایجاد شود سپس پوست باقی مانده شکم ازقسمت  بالا ی ناف تا حدودی از عضلات جدار شکم جدا می شود تا پوست باقی مانده به اندازه کافی کشیده شود تا بتوانیم آن را به لبه پایینی برش شکم متصل کنیم .

لیپوساکشن یا لیپولیزر

در جراحی افتادگی شکم با لپولیزرپزشک در ابتدا  مقدار معینی از سرم حاوی ترکیبات خاص (محلول تاموسنت) را به داخل چربی های زیر پوست شما تزریق می کند سپس مایع تزریق شده و چربی  را با استفاده از لوله های مخصوصی با ایجاد سوراخهای کوچک در پوست خارج می کند.

 

مایع تزریقی به زیر پوست براساس وزن فرد و وضعیت سلامتی او برای هر کسی متفاوت است و مقدار چربی خارج شده هم به مقدار مایع تزریق شده بستگی داردالبته در این باره باید گفت که  در بهترین شرایط هم پزشک شما نمی تواند بیشتر از چند لیتر چربی در یک جلسه خارج  کند

 

به همین دلیل  در افراد با چربی ضخیم دور شکم و پهلو ممکن است پزشک این کار را بیش از یک جلسه انجام دهد .در مورد این روش باید گفت که این روش برای افرادی مناسب است که شکم چاق دارند  ولی پوست اضافه و افتادگی شکم ندارند و کیفیت پوست خوبی دارند وترک پوست کمی دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *